Dom z kontenerów

Niezwykle kreatywne i designerskie – domy z kontenerów.Ma być alternatywą dla typowych domów i mieszkań. Tańsze i trzeba na nie czekać latami. Zrobiony z kontenera, takiego samego jaki pływa po morzach na statkach. Wystarczy złożyć zamówienie tak i poczekać zaledwie miesiąc aż dom sam do Ciebie przyjedzie.

Mają około 51 metrów kwadratowych powierzchni. W każdym jest wygodna łazienka, praktyczna kuchnia połączona z salonem i jadalnią oraz sypialnia. Są przestrzenne i dobrze urządzone. Mają wszystko, co potrzebne w domu. Wszystkie pomieszczenia mają wysoki sufit i duże, przeszklone okna, co sprawia, że wnętrze jest jasne. Budynek nie wymaga fundamentów, trzeba jednak przygotować grunt i później odpowiednio wypoziomować.

Elewacja to stalowa blacha falowana z kontenera, którą dzięki piaskowaniu została oczyszczona i pomalowana specjalną farbą, która chroni przed korozją. Ściany są pokryte specjalną tapetą pomalowaną lakierem.

Środek

Co w takim domku można znaleźć? W zasadzie wszystko to, co powinno znaleźć się w czterech kątach. Ma specjalne wyjście wodno-kanalizacyjne oraz zewnętrzne przyłącze elektryczne. W środku mamy pełną instalację elektryczną, grzewczą (ogrzewanie podłogowe), wentylacja, kanalizacja i wodna. Wszystkie sprzęty znajdują się na miejscu. W łazience znajdziesz toaletę, prysznic i umywalkę. W kuchni znajdziesz płytę grzewczą, lodówkę i lodówkę.

Dom z kontenerów

W środku znajdziemy także szafy robione na wymiar. Kuchnia również jest tworzona pod konkretny model. W salonie mam stół i sofę, w jadalni komplet mebli. W sypialni, oprócz wielkiej szafy znajdziesz duże, dwuosobowe łóżko, a po każdej stronie stoi stylowy stoliczek nocny. Dbałość o szczegóły objawia się również w tym, że nawet tak drobne tekstylia jak obrazki czy poduszki zostały precyzyjnie dobrane. Można wybierać spośród dwóch projektów, które przygotował architekt. Razem z domem przyjeżdża nawet pościel. Jedyne co musisz dokupić to zastawę stołową, garnki i ewentualnie telewizor. Okna są wyposażone w zewnętrzne rolety.

Sprawdź również:  Minimalizm, a sprzęt elektroniczny

Cena

Koszt zamówienia takiego domku to obecnie około 246 tysięcy złotych. Jest to kwota, która zawiera już koszty montażu. Na zamówienie trzeba niestety poczekać. Maksymalnie 4 miesiące. Domek przyjeżdża dwoma tirami a jego instalacja zajmuje cztery dni. Jeżeli stwierdzisz, że potrzebujesz więcej przestrzeni albo powiększy Ci się rodzina, możesz zamówić dodatkowe segmenty i rozbudować swój domek. Koszt transportu to 1200 zł na 100 km. Później można się wprowadzać i cieszyć nowym lokum.

Być może domy z kontenerów okażą się hitem. Są to praktyczne i szybkie rozwiązania dla tych, którzy nie lubią czekać, ale chcą mieć własny kąt. Nie ma problemu z kosztownymi budowami, wynajmem maszyn, angażowaniem architekta i innych ekip. Cena za kompleksowe postawienie domku jest zaskakująco niska. Zwłaszcza że każdy ma już podstawowe wyposażenie, na które podczas wykańczania mieszkania i tak musisz wydać spore pieniądze. Jest to również pomysł na biznes, bo tego typu domki można wynajmować. Idealnie sprawdzą się zamiast typowego domku letniskowego czy pensjonatu.