Minimalizm, a sprzęt elektroniczny

Minimalizm to obecnie bardzo popularny prąd nie tylko ideologiczny, ale również stylistyczny. Proste i eleganckie wnętrza to klucz do sukcesu i gwarancja ponadczasowości. Jednak co zrobić, by uzyskać taki efekt, zwłaszcza podczas zakupu sprzętu RTV i AGD.

Czym jest minimalizm?

To przede wszystkim ideologia, która skupia się na ograniczeniu posiadanych przez nas przedmiotów do minimum. Nie chodzi o to, żeby wyrzucać nasze ulubione rzeczy, tylko by zatrzymać jedynie te, które są dla nas niezbędne. Przestrzeń domu, biura czy kawiarni ma być komfortowa i minimalistyczna, żebyśmy mogli w niej odpocząć bez poczucia przytłoczenia wielością przedmiotów. Chodzi również o porzucenie konsumpcjonizmu na rzecz funkcjonalności. Stworzona przez nas przestrzeń powinna stanowić idealne połączenie praktyczności i ponadczasowego stylu.

Jak to osiągnąć?

Jednym z najlepszych sposobów na stworzenie minimalistycznych pomieszczeń jest inwestycja w dobrej jakości sprzęt RTV i AGD. Nie chodzi tutaj o kupowanie piątej sokowirówki, której i tak nie użyjemy, tylko o wybieranie odpowiednich designów, które będą nie tylko funkcjonalne, ale i

ponadczasowe.

Serce domu – kuchnia

Minimalizm, a sprzęt elektroniczny

Kuchnia to przestrzeń, która najbardziej się brudzi oraz gdzie wielość sprzętu bywa przytłaczająca. Mikrofala, lodówka, gazówka, piekarnik i wiele, wiele innych urządzeń sprawiają, że mimo największych starań nasza kuchnia wygląda na zagraconą. Świetnym wyjściem jest skomponowanie zestawu sprzętu w jednym kolorze – czarnym bądź srebrnym. Aby uniknąć efektu wiecznego bałaganu, warto zdecydować się na zabudowę naszego sprzętu i stworzenie efektu gładkich, płynnych powierzchni. Czarna prosta lodówka, wbudowana i praktyczna płyta indukcyjna to proste sposoby na to, by nie tylko oszczędzić trochę miejsca, ale również stworzyć wrażenie elegancji. Wybieraj sprzęt o prostej, nowoczesnej budowie. Dotykowe ekrany to Twoi najwięksi sprzymierzeńcy – nie tylko ułatwią gotowanie, ale również sprzątanie. W końcu nie od dziś wiadomo, że gładkie przestrzenie czyści się łatwiej.

Sprawdź również:  Społeczny fenomen Ikea

Na szczęście technologia nadąża za stylistycznymi trendami i z zaaranżowaniem odpowiedniego sprzętu nie powinno być problemu. Wybieraj proste, geometryczne kształty, które pozwolą na płynne przenikanie się przestrzeni. Płyta indukcyjna, która jedynie o parę centymetrów odstaje od blatu to świetny sposób na utrzymanie porządku i stworzenie iluzji wiecznej czystości. Wbudowane piekarniki to nie tylko ciekawy gadżet, ale również praktyczne rozwiązanie. Nie tylko oszczędzi trochę przestrzeni, ale dzięki ulokowaniu na wysokości oczu będziesz mogła doglądać ulubionych potraw bez ciągłego nachylania. W pełni przeszklona płyta oraz niewielki wyświetlacz LCD dodadzą Twojej kuchni lekkości.

Najdroższą i najtrudniejszą do skomponowania częścią kuchni jest lodówka. Zazwyczaj ciężko znaleźć model o pasującym do reszty sprzętu odcieniu, dlatego warto zainwestować w zabudowę, która sprawi, że Twoja lodówka będzie stanowiła wraz z meblami płynną i prostą w utrzymaniu całość.

Salon, czyli przestrzeń do odpoczynku

Minimalizm skupia się na tym, by poziom naszego odpoczynku znacznie się zwiększył. Miliony małych, migających i przede wszystkim nieużywanych sprzętów elektronicznych to nie jest najlepsze wyjście. Zainwestuj w przedmioty, które sprawiają Ci przyjemność i będą praktyczne. Jeśli telewizor umila Ci odpoczynek, wybierz model o smukłym ekranie, który nie przytłoczy całej przestrzeni. Poza tym warto zainwestować w odpowiednie lampy. Świetnym rozwiązaniem są lampy ledowe, które tworzą aurę nowoczesności i niepotrzebnie nie zagracają miejsca. Poza tym, jeśli jesteś miłośnikiem retrodesignów, nie musisz z nich rezygnować. Minimalizm uwielbia stare, uniwersalne wzory, dlatego możesz śmiało naprawić stary gramofon lub kupić radio w starym stylu. Jeśli uwielbiasz muzykę, ale nie masz miejsca na wierze czy inny nadajnik, pamiętaj, że istnieją wbudowane głośniki, które nie zajmują tyle miejsca, a Ty możesz nimi sterować za pomocą telefonu. Jednak pamiętaj, że sprzęt ma służyć Tobie, a nie Ty jemu, więc kupuj jedynie te rzeczy, które są Ci potrzebne.

Sprawdź również:  Dom z kontenerów