Praktyczna szafa dla każdego mieszkania

Na problem braku miejsca w szafie stereotypowo narzekają kobiety. Nie jest to jednak tylko ich problem. Wiele małych mieszkań nie jest przystosowanych do pomieszczenia dużej ilości rzeczy, bo właściciele wychodzą z założenia, że duża szafa do małej przestrzeni nie pasuje. Jest to błędne myślenie, bo dobrze dobrana szafa gwarantuje pomieszczenie wszystkich rzeczy.

Z grubej rury

Mając małe mieszkanie, wybieraj rozwiązania, które nie będą zajmowały zbędnej przestrzeni. Lepiej postawić na jedną dużą szafę niż tysiące szafeczek. Inwestycja w dobry mebel jest dosyć dużym wydatkiem ale będzie służył latami. Warto więc poświęcić jedną ścianę i właśnie na niej zamontować system szaf. Od podłogi do sufitu. Takie rozwiązanie gwarantuje, że żadne dodatkowe komody czy regały nie będą Ci potrzebne. Szafę możesz zaprojektować wedle własnych upodobań. Drążki i półki z pewnością sprawdzą się na ubrania i takie rzeczy, jak ręczniki czy pościel. Wysuwane szuflady to świetne miejsce do przechowywania bielizny. Swoją szafę możesz wyposażyć także w specjalne gabloty na biżuterię czy półki na buty, torebki czy inne potrzebne rzeczy. Do małych mieszkań możesz wybrać fronty, które mają lustra. Dzięki temu optycznie powiększysz przestrzeń. W małych przestrzeniach świetnie sprawdzi się także szafa z drzwiami przesuwnymi. Dzięki temu nie ma problemu z otwartymi drzwiami i kolejnym szukaniem przejścia.

Taniej, ale na krócej

Jeżeli duża szafa Cię nie przekonuje albo nie tak widzisz swoje miejsce do przechowywania to możesz wybrać mniej skomplikowane i tańsze rozwiązanie. Postaw na zwykły drążek do ubrań. Możesz go ustawić w dowolnym miejscu i zmieniać jego położenie wedle upodobań. Nie sprawdzi się on jednak w kawalerkach, gdzie pokój jest połączony z kuchnią. Wtedy zapachy mogą przejść na ubrania i zamiast porządku będziesz tonąć w stercie prania. Co wtedy? Możesz wypróbować szafy z materiałowym pokryciem. Działają tak jak zwykła szafa, są tańsze, a materiał chroni przed kurzem i zatrzymuje niepotrzebne zapachy. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe bo tego typu produkty są wykonane z wątpliwej jakości materiałów. Nastaw się więc na częstszą wymianę.

Sprawdź również:  Miejski balkon – mała przestrzeń, wiele możliwości

Praktyczna szafa dla każdego mieszkania

Na wymiar pod mieszkanie

Jeżeli masz nietypowe mieszkanie, pełno w nim zakamarków i skosów to warto je mądrze zagospodarować. Idealne będą szafy narożne, które są niezwykle pojemne. Łączą w sobie praktyczność drążka i funkcjonalność pólek. Zamówienie takiego mebla u stolarza również nie powinno być problemem, a jeżeli masz zdolności stolarskie to możesz go wykonać sam z gotowych elementów.


Wybór szafy już nie będzie spędzał Ci snu z powiek. Teraz pomieścisz buty, pościel i płaszcze w swojej szafie. Dzięki temu zachowasz porządek na dłużej. Nie zwlekaj, to inwestycja na długie lata w Twój komfort i uporządkowaną przestrzeń. Powiedz nie uraniom rzuconym na krzesła i fotele raz na zawsze. Przenieś się do świata, w którym każdy ciuch ma swoje ulubione miejsce, a Ty możesz cieszyć się czystym mieszkaniem.