Szczoteczkowe nowości

Zapewne nieraz usłyszałeś, że dbanie o zęby jest szczególnie ważne. Warto regularnie odwiedzać dentystę i sprawdzać stan swojego uzębienia. Oprócz zwykłego mycia należy jeszcze zainwestować w płyn do płukania jamy ustnej. Poleca się także nici dentystyczne. Problem może stanowić wybór szczoteczki, a tych na rynku jest bardzo dużo. Szczoteczka elektryczna usuwa więcej bakterii, dba o nasze dziąsła, język i policzki. Soniczna jest bezpieczna i Jaką wybrać? Soniczną czy elektryczną?

Szczoteczkowe nowości

Szczoteczki elektryczne

Potrafią wykonywać nawet do kilku tysięcy ruchów na minutę, czego szczoteczka manualna nie jest w stanie zrobić. Radzą sobie z usuwaniem płytki nazębnej, czyszczą dokładnie przestrzenie międzyzębowe. Mają wymienne końcówki, dzięki czemu łatwo pozbędziesz się starej i włożysz nową. Teraz szczoteczki są wyposażone w timery, programy czyszczenia. Coraz częściej mają dedykowane aplikacje, dzięki którym możesz bez problemu sprawdzić status naładowania. Kontrolki nacisku chronią przed podrażnieniem dziąseł, sygnalizując zbyt dużą siłę. W przypadku szczoteczki elektrycznej istnieje prawdopodobieństwo podrażnienia dziąseł i uszkodzenia szkliwa. Dzieje się tak, jeżeli korzystasz z niej nieumiejętnie: za mocno dociskasz ją do zębów, pomimo komunikatów ostrzegawczych.

Oral-B Genius 9000N

Posiada moduł Bluetooth, 6 programów szczotkowania i reklamuje się jako numer jeden na świecie. Posiada czujnik siły nacisku, etui z funkcją ładowania (idealne na wyjazdy), funkcję wykrywania położenia i timer. Może wykonywać nawet 45000 ruchów pulsacyjnych na minutę. Czujnik ochrony dziąseł podświetla się, kiedy naciskasz na nie za mocno. Kosztuje około 600 zł wzwyż

Oral-B Pro 750 CrossAction

Włókna szczoteczkiu są ustawione pod kątem, by usuwać jeszcze więcej płytki nazębnej. Wykonuje 20000 ruchów na minutę, posiada timer i czujnik nacisku. Ma jeden program, ale można dokupić końcówki wymienne na przykład do delikatnego czyszczenia. Cena to około 140 zł.

Szczoteczki soniczne

Potrafią wykonywać ruchy sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy. Fale dźwiękowe powodują ruch włosia szczoteczki. Połączenie wody, pasty i śliny sprawia, że w buzi tworzą się bąbelki, które eliminują baraterie. Kupując szczoteczkę soniczną, możesz pożegnać się z nićmi dentystycznymi. W przypadku szczoteczki sonicznej nie występuje ryzyko uszkodzenia szkliwa czy cofania się dziąseł. Ochroni nas przed powstawaniem kamienia i usunie płytkę nazębną.

Sprawdź również:  Praktyczna szafa dla każdego mieszkania

Smilesonic EX Green

Szczoteczka soniczna, która ma 5 trybów pracy. Oprócz zwykłego czyszczenia posiada takie funkcje jak wybielanie czy ochronę dziąseł. Zapamiętuje, tryb, który ostatnio używaliśmy, dlatego nie trzeba go ponownie wybierać. Ponad to ma 4 końcówki wymienne w zestawie, każda o innych właściwościach. Po odmierzeniu dwóch minut szczoteczka sama się wyłączy. W zestawie znajdziemy podróżne etui. Cena to ok. 400 zł

Philips Sonicare Diamond Clean

Porusza się z prędkością 62000 drgań na minutę. Usuwa płytkę, rozbija łańcuchy bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy. Posiada pięć trybów szczotkowania, w tym program wybielający i polerujący. Jej zaletą jest także funkcja EasyStart, która przyzwyczaja zęby do sonicznego szczotkowania, stopniowo zwiększając obroty. Koszt takiego zestawu to ok. 550 zł.

Soniczna szczoteczka do zębów Toothbrush od Xiaomi

Posiada 31000 drgań na minutę. Ma 3 tryby pracy, w tym możliwość ustawienia go do swoich upodobań przez aplikację. Ma sześć czujników. Nie podrażania dziąseł i pozwala skutecznie pozbyć się osadu. Jej zaletą jest cena, 130 zł.

Wybór szczoteczki do zębów nie jest łatwy. Musisz określić jaki stopień twardości wolisz, czy preferujesz szczoteczkę elektryczną czy soniczną. Ceny czasami odrzucają klientów, ale warto się zastanowić, czy taka inwestycja nie będzie bardziej opłacalna niż częste wizyty u dentysty. Manualna nigdy nie doczyści Twoich zębów tak dokładnie, więc warto rozważyć zakup którejś z nich. Twoje zęby z pewnością Ci za to podziękują.