Ubrania ze sztuką w roli głównej

Z pewnością widzisz na ulicach ludzi ubranych w rzeczy z motywami dzieł sztuki. Koszulki, bluzy a nawet czapki czy nerki nikogo już nie dziwią. Skąd zamiłowanie do obrazów, rzeźb czy płaskorzeźb skoro tą gałęzią nauki interesuje się niewiele osób? Dlaczego z prostych motywów zrobił się prawdziwy światowy trend?

Kopiuj, wklej

Na rynku możemy znaleźć wiele ubrań, które mają nadrukowane obrazy czy zdjęcia rzeźb na koszulkach. Tak o po prostu. Z przodu czy z tyłu, bez znaczenia. Czasami zostają opatrzone jakimś śmiesznym tekstem. Wtedy mamy coś na kształt mema. To wygoda i komfort tych samych ubrań, ale z nieco innym designem. Jedni mówią, że to prawdziwe ubrania z charakterem inni, że tego typu produkty to brak szacunku dla czyjejś twórczości. Z drugiej strony jest to niejako promowanie sztuki, która w dobie internetu jest coraz rzadziej doceniana. Wśród najbardziej pożądanych twórców jest na przykład Van Gogh czy Klimt. Leonardo da Vinci czy Caspar David Friedrich również cieszą się ogromną popularnością.

Ubrania ze sztuką w roli głównej

Minimalistyczne podejście

Innym sposobem na wykorzystanie sztuki na etapie produkcji ubrań jest opatrzenie jej grafikami stworzonymi na podstawie znanych dzieł. Są mniejsze, minimalistyczne. Zazwyczaj mają tylko kontury i są co najwyżej elementem ozdobnym. Jest to idealna opcja jeżeli chcemy przedstawić na nich na przykład rzeźby. Efekt trójwymiaru zostaje zachowany a mniejsze grafiki nie rzucają się w oczy. Idealnym przykładem jest Wenus z Milo czy rzeźba Michała Anioła „Dawid”.

Na śmiesznie

Ostatnimi czasy popularnym trendem jest tworzenie memów czy przeróbek dzieł sztuki i umieszczanie ich na ubraniach. Z pewnością kojarzysz obrazy Rubensa opatrzone śmiesznym komentarzem albo Mona Lisę z rozczochranymi włosami. Tego typu internetowe produkcje są równie często umieszczane na ubraniach i dodatkach jak ich „oryginały”. Dużą popularnością cieszą się wśród młodzieży i nastolatków. Mają podkreślać charakter i śmieszyć.

Sprawdź również:  Dom z kontenerów

Jakość a cena

Kupując ubranie z nadrukami często zadajemy sobie pytanie: czy aby na pewno grafika się nie spierze. Pod wątpliwość można poddać dostawca produkujących tego typu odzież na chiński rynek. Z pewnością jakość ubrania pójdzie w parze z ceną i nie będzie wygórowana. Polscy producenci cieszą się nieposzlakowaną opinią wśród klientów. Niestety jest to inwestycja na lata a co za tym idzie cena również jest wysoka. Jeżeli jednak dodamy do tego krajową produkcję, najwyższej jakości materiały i porządny nadruk, cena inna być nie może. Jeżeli jesteś fanem sztuki to takie ubranie będzie dla Ciebie idealne.

Ubrania z motywami wprost ze sztuki są równie chętnie noszone, jak te filmowymi kadrami. Firmy produkujące tego typ produkty starają się pomimo dużej konkurencji na rynku chińskim tworzyć własne produkty oparte o najbardziej znane produkcje światowych i artystów. Jeżeli ten rodzaj kultu sztuki do Ciebie przemawia, zainwestuj w fajny i modny ciuch.